7. International Acro Cup (Cesenatico)

Április 16–17. között rendezték az olaszországi Cesenatico városában a 2022-es Cesenatico International Acro Cupot, a FISAC (Federazione Italiana Sport Acrobatici e Coreografici) szervezésében. A verseny különlegessége, hogy a hazai bajnokságukat, az Olasz Bajnokságot egészítették ki a nemzetközi versennyel. Olaszok mellett svájciak, németek és magyarok indultak a viadalon.

Az olaszországi versenyre Magyarországról a Budai Akrobatikus Sport Egyesület nevezett, 10 egységgel, összesen 23 sportolóval.

A BASE a számos megszerzett érem mellett elnyerte a legsikeresebb egyesület díját is.

A BASE delegációja a versenyen.

Eredmények

• C1 női páros: Schirilla Alíz–Kenyeres Zsófia 1. helyezés.
  • C2 női páros: Dózsa Hanna–Dózsa Sára 1. helyezés.
  • C2 női hármas: Tóth Lilien–Török Zsófia–Fleckenstein Luca 9. helyezés.
  • Youth női páros: Németh Luca–Ádám Csenge 3. helyezés, Kecskés Hanna–Kaposi Borbála 4. helyezés.
  • Youth vegyes páros: Eszter Márton (TFSE)–Müller Romnalin Khaohom 1. helyezés.
  • AG 11–16 (8–16) női hármas: Orbán Réka–Stefán Kira–Kormány Szófia 8. helyen jutottak döntőbe, ahol a 6. helyen zárták a versenyt. Statikus gyakorlatukkal bronzérmet szereztek.
  • AG 11–16 (8–16) női páros: Tokár Csilla–Kenyeres Maja a 7. helyen jutott döntőbe, ahol a 4. helyen zárták a versenyt. Statikus gyakorlatukkal bronzérmet szereztek. Kőmíves Renáta–Cziráki Panna a 2. helyen jutott döntőbe, ahol ezüstéremmel zártak. Statikus és dinamikus gyakorlatukkal is ezüstérmet szereztek, így összesen három ezüstéremmel tértek haza Olaszországból.
  • AG 1218 (1118) női hármas: Monori Janka–Sztojka Zsófia–Horváth Léna az első helyen kvalifikálták magukat a döntőbe, ahol 1. helyen zárták a versenyt. Statikus és dinamikus gyakorlatukkal is aranyérmet nyertek, így összesen háromszor állhattak a dobogó legfelső fokán Cesenaticoban.

A delegáció további tagjai:

• Dr. Pék Szilvia (edző, TFSE)
  • Gál Borbála (bíró)
  • Kovács Luca (edző)
  • Mester Gábor (delegáció vezető, edző)
  • Mesterné Szücsi Ildikó (bíró)

A teljes verseny visszanézhető a FISAC hivatalos YouTube csatornáján: KLIKK IDE!

Akrobatikus Torna

A többi sportágtól eltérően se nem egyéni, se nem csapatsportág; kis csoportos sportág az akrobatikus torna. Minden izmot megmozgat, fejleszti az ügyességet, egyensúlyérzéket, koordinációs készséget, és ráadásul rendkívül látványos.