28th FIG Acrobatic Gymnastics World Championships

2022. március 10–13 között  rendezték meg a 28. felnőtt akrobatikus torna világbajnokságot. A helyszín ezúttal Baku, Azerbajdzsán fővárosa volt. A viadalon 17 ország, 127 sportolója mérettette meg magát. Magyarországot két egység (két egyesületből) képviselte a versenyen.

Az ukrán-orosz háború miatt az érintett két nemzet és Fehéroroszország nem vett részt a vb-n.

Balról jobbra: Horváth Elizabet, Biksi Borbála, Kutasi Vivien, Yves Vander Donckt, Bernáth Dorina, Stattner Noémi.
  • Yves Vander Donckt (Balance ATC), edző
A magyar válogatott tagjai a pódium edzésen, a verseny előtt.

• Bernáth DorinaStattner Noémi, dinamikus gyakorlat, 26.800 pont, 3. hely
Bernáth Dorina és Stattner Noémi a dobogó második fokán.

A fantasztikus szereplésnek köszönhetően Magyarország 1990 után szerzett újra érmet a felnőtt akrobatikus torna világbajnokságokon. Ezt megelőzően ezüstérmet ráadásul sohasem szerzett magyar sportoló. Az éremtáblán ennek köszönhetően így a 8. helyet szereztük meg Bakuban, ami óriási siker a magyar akrobatikus tornasport számára.

Galéria

Akrobatikus Torna

A többi sportágtól eltérően se nem egyéni, se nem csapatsportág; kis csoportos sportág az akrobatikus torna. Minden izmot megmozgat, fejleszti az ügyességet, egyensúlyérzéket, koordinációs készséget, és ráadásul rendkívül látványos.